آراد برندینگ
خانه / دسته‌بندی نشده / صادرات جعبه پالت پلاستیکی فشرده

صادرات جعبه پالت پلاستیکی فشرده

چرا استفاده از جعبه پالت پلاستیکی فشرده برای صادرات محصولات مختلف اقتصادی و مقرون به صرفه می باشد. از پالت های پلاستیکی چند بار می توان برای حمل بار بهره برد؟
امروزه استفاده از جعبه های پلاستیکی به جای نوع چوبی بیشتر مرسوم شده است، در زیر به مقایسه ی پالت نوع چوبی و پلاستیکی پرداخته می شود.
برای تولید هر جعبه چوبی چهار کیلوگرم چوب نیاز است، که اگر بخواهید تنها ده میلیون عدد جعبه چوبی داشته باشید، یعنی باید ۱۰۰ میلیون کیلوگرم یا صد هزار تن درخت را برای تولید جعبه چوبی قطع کنید.
یک جعبه ی چوبی در حجم برابر با جعبه ی پلاستیکی، ارزان تر است، اما تنها یک مرتبه امکان استفاده از جعبه های چوبی وجود دارد، و آن ها قابلیت بازیافت و استفاده ی مجدد را ندارند.
در جعبه های چوبی برای جلوگیری از صدمه دیدن میوه های زیرین مجبور به استفاده از علف و پوشال هستند، در حالی که برای جعبه های پلاستیکی چنین مشکلی دیده نمی شود.

یکی از مشکلات دیگر پالت چوبی، شکستن غیر قابل انکار آن ها در زمان بارگذاری است. پالت چوبی بارگیری کشتی را دچار مشکل می سازد، و همچنین لبه های تیز پالت چوبی، موجب پاره شدن کیسه های درون کشتی می شود. از این رو آن ها ترجیح می دهند که، آن ها را یکی یکی با باربر به کشتی بیاورند، که موجب اتلاف زمان، و هزینه ی دموراژ می گردد.
پالت پلاستیکی شاید در ابتدا از پالت چوبی گران تر باشد، اما برخلاف نوع چوبی که تنها یک بار استفاده می شود، بیشتر از بیست مرتبه قابل مصرف است. همچنین امکان چیدن آن ها بر روی یکدیگر بیشتر از نوع چوبی بوده، و در نتیجه حجم کمتری را اشغال می کنند.
گفتنی است از سال ۲۰۰۲ میلادی استفاده از پالت های چوبی برای وارد کردن کالا به اروپا غیرقانونی اعلام شده است، در نتیجه برای صادرات تنها پالت پلاستیکی مورد قبول است.
منبع: بازار پلاستیک ایران

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
مسعود تقوایی
راه های ارتباطی:
شماره موبایل: 09120526459

مطلب پیشنهادی

پالت پلاستیکی

بازار فروش پالت پلاستیکی باکیفیت

پالت های پلاستیکی باکیفیت که برای فروش در بازار به طور گسترده ارائه شده اند، …

دیدگاهتان را بنویسید